Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi shpallet i pafajshëm

18:50 22/10/2021

Berlusconi akuzohej se kishte paguar njerëz për të heshtur për festat e tij

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi Ă«shtĂ« shpallur i pafajshĂ«m nĂ« gjyqin nĂ« Siena pas akuzave pĂ«r  ryshfet.

Gjyqi, i quajtur Ruby-ter, Ă«shtĂ« edhe njĂ« pjesĂ« tjetĂ«r e skandalit “Rubygate” dhe festave tĂ« famshme qĂ« 83-vjeçari , organizonte  me vajza tĂ« bukura nĂ« vilĂ«n e tij luksoze pranĂ« Milanos  tĂ« njohura pĂ«r shtypin italian si “bunga-bunga”.

“Kam folur pak mĂ« parĂ« me  Berlusconin dhe ai  Ă«shtĂ« shumĂ« i lehtĂ«suar dhe i lumtur”. -u shpreh avokati  i tij mbrojtĂ«s Federico Cecconi.

Berlusconi akuzohet se ka paguar Ruby Ter njĂ« pianiste  pĂ«r tĂ« dhĂ«nĂ« dĂ«shmi tĂ« rreme nĂ« lidhje me festat e organizuara nga miliarderi italian ku ajo luante muzikĂ«. NĂ«se do tĂ« provohej fajĂ«sia e  dy tĂ« pandehurve atĂ«herĂ« ata do tĂ« do tĂ« merrnin njĂ« dĂ«nim prej 4 vitesh.

Akuzat mbi ish-kryeministrin kanë të bëjnë me pagesat e bëra nga ai ndaj njerëzve të ndryshëm në këmbim të heshtjes së tyre për festat e organizuara.

KujtojmĂ« se, Berlusconi mbizotĂ«roi nĂ« politikĂ«n italiane pĂ«r mĂ« shumĂ« se dy dekada me gjithĂ« skandalet seksuale, gafat dhe telashet ligjore. Ai u dĂ«nua nĂ« 2013-n me shtatĂ« vjet burg pĂ«r  prostitucion me tĂ« mitur dhe shpĂ«rdorim detyre por pĂ«rfundimisht nĂ« Mars 2015 ai u shpall i pafajshĂ«m.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *