Ish-ministri Bushati: Vendi në KS të OKB përgjegjësi serioze, rezultat i punës së palodhur gjatë gjithë viteve të diplomacisë shqiptare!


Ish-ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati e shikon si një rezultat të punës së palodhur gjatë gjithë viteve të diplomacisë shqiptare, zgjedhjen sot të Shqipërisë, për herë të parë anëtare të përkohshme të KS të OKB.

bushati

Bushati shkruan në “Twitter” se vendi në OKB është një përgjegjësi serioze.

Ulja në Këshillin e Sigurimit të KB është një përgjegjësi serioze, politikisht dhe moralisht. Që nga anëtarësimi në Kombet e Bashkuara në 1955, Shqipëria u zgjodh sot për herë të parë në Këshillin e Sigurimit. Ky është rezultat i punës së palodhur gjatë gjithë viteve të diplomacisë shqiptare!”, shkruan ministri Bushati.

Bushati-twitter

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *