Ish-myftiu i Tiranës: Ka grupime të caktuara që propagandojnë martesa me shumë gra

ish myftiu i tiranes ka grupime te caktuara qe propagandojne martesa me shume gra
ish myftiu i tiranes ka grupime te caktuara qe propagandojne martesa me shume gra

Ish-myftiu i Tiranës, Ylli Gurra tha në “Open” në News 24, tha se ka grupime të caktuara në Shqipëri dhe Kosovë që propagandojnë martesat e një burri me shumë gra.

“Nuk janë thjeshtë individë, por janë dhjetëra janë në të njëjtën frymë që manipulojnë me të drejtat pseudomusliman, që e lejon besimi diçka të tillë me qëllimin e kthimit në natyrshmërinë. Kjo zhbën të gjithë traditën fetare dhe shoqërore. Për fatin e keq mbështeten nga xhami të veçanta”, tha Gurra.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts