Ish-presidenti i Kosovës shtrohet në spital pas prekjes nga COVID-19, ja gjendja e tij

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu është prekur nga koronavirusi. Sejdiu është shtruar në Infektiv, në repartin B të kësaj Klinike. E infektuar me koronavirus është edhe gruaja e Sejdiut.

Sipas mjekëve, jozyrtarisht, është konfirmuar se gjendja shëndetësore e Sejdiut dhe gruas së tij për momentin është e qëndrueshme dhe se po trajtohen me terapitë adekuate për ta luftuar këtë sëmundje.

Deri më tani, numri total i rasteve pozitive në Kosovë është 86.194 raste nga 405.798.

Sejdiu
Sejdiu

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *