Ish-presidenti rus: SHBA po fiton para nga lufta Ukrainë-Rusi

Ish-presidenti dhe  njëkohësisht nënkryetari i Këshillit të Sigurimit Rus, Dmitry Medvedev, deklaroi se SHBA po fiton para nga lufta Ukrainë-Rusi.

Ai tha se nga kjo situatë e gjithë Evropa dhe bota po humbet nga ana ekonomike.

“Shtetet e Bashkuara po fitojnë para nga konflikti në Ukrainë. Evropa po humbet dhe e gjithë bota është në një situatë të keqe ekonomike”, tha Medvedev.

Medvedev tha se është një konflikt mes botës, një konflikt ekzistencial i të gjithë planetit.

“Nëse i shikojmë gjërat nga ky këndvështrim, kuptojmë se konflikti është në shkallë globale. Është një konflikt mes botëve, një konflikt ekzistencial i të gjithë planetit”, theksoi ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts