Ish-sekretari i Shëndetësisë në Mbretërinë e Bashkuar rezulton pozitiv me COVID-19

Ish-sekretari i Shëndetësisë në Mbretërinë e Bashkuar ka rezultuar pozitivë me COVID-19. Kjo është herë e dytë që Hancock është infektuar nga virusi.

Nëpërmjet një statusi në ‘Twitter’ ai gjithashtu bën me dije se tashmë është izoluar në banesën e tij.

Ish-sekretari i Shëndetësisë Hancock ra në kontakt për herë të parë me virusin në muajin prill të vitit 2020 kur ishte edhe kulmi i valës së parë të pandemisë.

Mat

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts