Ish-ylli i futbollit, Kujtim Shala: Kuqezinjtë i dua kampionë, realiteti është me kroatët

ish ylli i futbollit kujtim shala kuqezinjte i dua kampione realiteti eshte me kroatet
Kujtim Shala është një nga futbollistët kosovar që kanë lënë gjurmë në futbollin kroat. Sulmuesi legjendar i Dinamos së Zagrebit në prag të ndeshjes së sotme Kroaci-Shqipëri mes të tjerash u shpreh.

afa9a83cfa80463279cb

“Për sa i përket Shqipërisë, shihen dy gjëra. Njëra është cilësia e lojës, e cila nuk ishte e madhe, por edhe lufta, që e zbukuron këtë ekip. Është e disiplinuar në mbrojtje dhe sulmuesit mbështetet në kundërvënie dhe gjysmë kundërvajtje. Nuk mendoj se ishin në nivelin e duhur ndaj Italisë. Shqipëria kaloi në epërsi pas një gabimi të italianëve, por eufori i kaloi më pas. Faleminderit Kroacisë, vendi i së cilës jam, që më respekton shumë dhe i jam mirënjohës. Unë jam një shqiptar nga Kosova dhe kjo është shtëpia ime e parë, ndërsa Kroacia është e dyta. Do të doja që Shqipëria të ishte kampione e botës, por duhet të jem realist. Dhe ky realitet më thotë që Kroacia, me lojtarë klasi si Modriç, Gvardiol dhe Kovaçiç duhet të fitojë më lehtë”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts