Ish-zv.ministri i Infrastrukturës emërohet në krye të ‘Albcontrol’, ndryshojnë drejtuesit e KESH-it dhe ARRSH-së


kulla-albcontroll-aeroporti-rinas

Ish-zv.ministri i Infrastrukturës Hantin Bonati është emëruar në krye të ‘Albcontrol’.

Vetëm pak ditë në parë Bonati u lirua nga detyra me një vendim qeverie si zv.ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë.

Bonati e mbante detyrën si zv. ministër i MIE që nga tetori i vitit 2017.

Ndërsa Ergys Verdho është shkarkuar si kreu i ARRSH dhe është emëruar drejtor i KESH.

Në vend të tij, Autoritetin Rrugor Shqiptar do ta drejtojë Evis Berberi.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.