Ishin pjesë e planit të sigurisë/ Punonjësit e Policisë së Shtetit mbyllin angazhimin në Gjermani pas eliminimit të Kombëtares

ishin pjese e planit te sigurise punonjesit e policise se shtetit mbyllin angazhimin ne gjermani pas eliminimit te kombetares

Kombëtarja “kuqezi” përfundoi aventurën në EURO2024, pasi zhvilloi tre ndeshjet në grup, ku mundi të siguronte vetëm një pikë, e cila ishte e pamjaftueshme për të vijuar më tej.

Shqiperii

Gjatë kësaj periudhe, si pjesë e planit të sigurisë, në bashkëpunim me autoritet policore gjermane, u angazhuan edhe disa punonjës të Policisë së Shtetit, të cilët gjithashtu kanë mbyllur angazhimin e tyre pas eliminimit të kombëtares.

Tifozët shqiptarë pushtuan Gjermaninë gjatë këtyre ditëve, duke treguar një sjellje shembullore dhe duke mos regjistruar asnjë incident.

Kujtojmë që përballë Italisë në stadiumin e Dortmundit, ishin rreth 50 mijë shqiptarë, diçka në Hamburg përballë Kroacisë dhe rreth 40 mijë në ndeshjen e fundit në Dyseldorf përballë Spanjës.

Njoftimi:

Përfundimi i udhëtimit të Kombëtares shqiptare???????? në “EURO 2024” shënon edhe mbylljen e angazhimit më të rëndësishëm të punonjësve të Policisë së Shtetit, si pjesë e planit të sigurisë, në bashkëpunim me autoritetet policore gjermane????????

Një bashkëpunim i frytshëm????, edhe falë tifozerisë së shumtë shqiptare, që spikati me sjelljen e saj korrekte????

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts