Ishin të infektuar me COVID, ndërrojnë jetë 2 vëllezërit e famshëm francezë

Grichka dhe Igor Bogdanoff u bënë binjakët më të famshëm të Francës, duke drejtuar një shfaqje televizive shkencore dhe fantastiko-shkencore në vitet 1980 në një grup anijesh kozmike.

Ata vdiqën nga koronavirusi brenda disa ditësh në spital, Grichka më 28 dhjetor dhe vëllai i tij të hënën.

Në moshën 72-vjeçare, vëllezërit nuk ishin vaksinuar kundër Covid-19. Miqtë e tyre thanë se ishin të bindur se mënyra e tyre e shëndetshme e jetesës do t’i mbronte dhe ata u shtruan në spital në mes të dhjetorit.

Edhe pse familjet e tyre nuk specifikuan shkakun e vdekjes së tyre, avokati i tyre Edouard de Lamaze konfirmoi se ata të dy kishin infektuar nga virusi. Miku i familjes Pierre-Jean Chalencon tha se ata e kishin lënë shumë vonë për të kërkuar trajtim spitalor, duke vendosur se ishte i ngjashëm me gripin.

“Njerëzit kanë thënë se ishin antivaksinë, por absolutisht nuk ishin,” tha ai për BFMTV. “Disa miq u thanë atyre që të vaksinoheshin, por ata ndjenë se për shkak të stilit të tyre të jetesës dhe [mungesës së] komorbiditetit të tyre, ata nuk ishin të rrezikuar nga Covid.”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.