Ishte liruar pak më parë nga burgu, gjendet i vdekur krahu i djathtë i Toto Rina

11:38 29/11/2021

Salvatore Di Gangi, i konsideruar si një nga njerëzit besnikë të kriminelit famkeq Totò Riina, është gjetur u vdekur.

Mediat italiane raportojnë Di Gani se ka qenë i dënuar me 17 vite burg por vetëm pak ditë më parë ishte liruar nga burgu.

80-vjeçari u gjet i vdekur midis dy binarëve të hekurudhës midis stacioneve të Genova Piazza Principe dhe Genova Brignole. Prokuroria e Genovas ka hapur hetimet për të hedhur dritë mbi vdekjen e Di Gangit.

Krahu i djathtë e Toto Riinas, mësohet se ai ka qenë duke udhëtuar me tren, por në një moment ka zbritur dhe ka zgjedhur që të ecë përgjatë shinave. Në xhep i është gjetur një biletë për një qytet të vogël në jug të vendit./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts