Ishte në makinë dhe po filmonte protestat në Iran, gruaja qëllohet për vdekje në sy të fëmijës 7-vjeçar

Një grua në Iran është qëlluar për vdekja, teska ishte duke filmuar protestat të cilat zhvillohet prej javësh për vdekjen e Mnhsa Amini.

Irani është përfshirë nga protesta të dhunshme . Mediat e huaja shkruajnë se 35-vjeçarja Shirin Alizadeh, u qëllua nga një snajper. Shirin ishte nënë e një fëmije shtatë vjeçar , ajo ishte duke filmuar brenda makinës së saj me telefon protestat që ishin zhvilluar në Ramsari.

“Ajo është Shirin Alizadeh Khansari , një e re 35-vjeçare që u qëllua nga një snajper i Basijit përpara fëmijës së saj 7 vjeç në qytetin Chalus , Irani verior. E vranë sepse ajo filmoi demonstruesit duke u qëlluar dhe vrarë”, shkruajnë në rrjete sociale,.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com