Ishte pezulluar për mangësi profesionale, KPK konfirmon në detyrë prokurorin e Tiranës, Gjergj Takon

KPK konfirmon në detyrë prokurorin e Tiranës, Gjergj Takon.

Ndonëse Tako kishte kaluar me sukses verifikimin e pasurisë, ai ishte pezulluar për mangësi profesionale, ndërsa për një vit kishte vazhduar Magjistraturën.

Pas kërkesës së tij, KPK konfirmoi në detyrë Takon.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts