Ishte pozitiv nga 21 korriku, Presidenti Biden rezulton negativ për COVID

Presidenti Joe Biden ka rezultuar negativ për COVID-19. Presidenti u diagnostikua për herë të parë me koronavirus më 21 korrik.

Zoti Biden, 79 vjeçar, doli nga izolimi më 27 korrik, por rezultoi përsëri pozitiv më 30 korrik.

Mjeku i ShtĂ«pisĂ« sĂ« BardhĂ«, Dr. Kevin O’Connor, tha se rasti i rikthimit tĂ« virusit vĂ«rehet tek njĂ« pĂ«rqindje e vogĂ«l e pacientĂ«ve qĂ« mjekohen me ilaçin Paxlovid qĂ« shĂ«rben pĂ«r trajtimin e koronavirusit.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.