“Ishte urdhër i Gledian Llatjas”, Flamur Noka e zbulon: Po hetohem nga SPAK sepse i kërkova operatorëve të qëndrojnë larg pajisjeve

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka ka folur për hetimin nga SPAK, pasi u paraqit pak ditë më parë për të dhënë deklarimet e tij.

Noka tha në emisionin “Log.” në Panorama TV se është vënën nën hetim pse i ka kërkuar operatorëve të qëndrojnë larg pajisjes së votimit elektronik. Sipas tij urdhrin për këtë hetim e ka dhënë kryebashkiaku i Elbasanit, Gledian Llatja.

“Unë mora informacion që po votojmë operatorët dhe dola nëpër qendra. Sot jam nën hetim unë. Jam në hetim për krim zgjedhor pse dola nëpër qendra dhe i thashë këtyre operatorëve të qëndrojnë larg pajisjes dhe komisioni të monitorojë procesin.

Prokuroria e Edi Ramës në vend që të hetojë këta operatorët që po bënin batërdinë në Elbasan, me urdhër të Gledian Llatjes fillon hetimin për mua. E kupton sa qesharakë jemi”, u shpreh ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts