Itali/ Abuzuan seksualisht me të miturën, arrestohen 2 të rinj, 3 të tjerë në procedim

Pesë djem të moshës 20 deri në 23 vjeç janë nën hetim, dy nën arrest, tre me masa vëzhgimi pasi kanë abuzuar seksualisht me një vajze të mitur në Kremona të Italisë.

Sulmi dyshohet se ndodhi më 18 maj në Suzzara, në zonën e Mantua, por u raportua më vonë.

Hetuesit e Kremones ndërhynë më 1 qershor në dhomën e urgjencës pediatrike të Kremones “ku një vajzë e re pretendoi se ishte përdhunuar rreth dy javë më parë gjatë një feste në një shtëpi private”.

Hetuesit verifikuan besueshmërinë e deklaratave të tij, duke kryer hetime teknike dhe duke marrë gjetje të rëndësishme dhe domethënëse deri më 2 korrik, kur, gjatë orëve të para të mëngjesit, u kryen kërkime kundër të dyshuarve, të cilat lejuan identifikimin e saktë të vendit ku ushtrohej dhuna ndodhi dhe sekuestrimi i telefonave dhe pajisjeve të tjera kompjuterike ”.

Dy nga djemtë e përfshirë tani janë arrestuar dhe shoqëruar në burgun e Mantovës, ndërsa tre të tjerët janë njoftuar për masën parandaluese të detyrimit për të qëndruar me ndalimin e largimit nga shtëpia e tyre që nga ora 20:00.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.