Itali, bie numri i rasteve të reja dhe fataliteteve nga Covid-19

Italia regjistroi sot 12 694 raste të reja me koronavirus, sipas të dhënave nga Ministria italiane e Shëndetësisë, ndërkohë që dje ishin 15 370.

Sot u regjistruan gjithashtu 251 viktima nga 310 një ditë më parë.

U kryen sot 230 116 teste, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë.

Dje testet ishin 331 734.

Shkalla e pozitivitetit është 5,5%, nga 4,6% dje.

“NĂ« kĂ«tĂ« fazĂ« duhet tĂ« mbajmĂ« dy fjalĂ« sĂ« bashku: besim dhe maturi. Ne kemi hyrĂ« nĂ« njĂ« fazĂ« tjetĂ«r falĂ« fushatĂ«s sĂ« vaksinimit. TĂ« dhĂ«nat na tregojnĂ« pĂ«r njĂ« fazĂ« tjetĂ«r, por nuk do tĂ« ketĂ« njĂ« fazĂ« “x” ku tĂ« gjitha masat do tĂ« zhduken”, deklaroi ministri i ShĂ«ndetĂ«sisĂ«, Roberto Speranza/ATSH

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.