Itali, rrëzohet avioni ne Padova, humb jeten piloti

NjĂ« avion i vogĂ«l turistik Ă«shtĂ« rrĂ«zuar sot nĂ« Padova tĂ« ItalisĂ« jashtĂ« aeroportit ‘G.Allegri’. Raportohet se si pasojĂ« e kĂ«tij aksidenti, ka humbur jetĂ«n piloti i avionit.

MĂ«sohet se avioni ishte nĂ« fazĂ«n e uljes, dhe ndoshta pĂ«r shkak tĂ« njĂ« gabimi, ose njĂ« problemi teknik, goditi njĂ« pemĂ« duke u pĂ«rplasur nĂ« tokĂ«.  Mediat italiane raportojnĂ«, se aksidenti mund tĂ« kishte pasoja edhe mĂ« tĂ« rĂ«nda pasi pak metra nga vendi i aksidentit ishte njĂ« rrugĂ« mjaft e populluar e qytetit.

(BalkanWeb)

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.