Itali/ Senati rrëzon projektligjin për forcimin e komunitetit LGBT, momenti ku salla shpërthen në festë (Video)

Senati italian votoi të mërkurën për të bllokuar debatin mbi një projekt-ligj që do ta bënte dhunën ndaj grave dhe personave LGBT duke rrezuar një propozim të miratuar më parë nga dhoma e ulët e parlamentit.

Senati prej 315 anëtarësh votoi me 154 kundër 131 për të bllokuar debatin e mëtejshëm mbi projektligjin pasi partitë e qendrës së djathtë thanë se teksti do të frenonte opinionet kundërshtuese për çështjet LGBT+, duke përfshirë ata që pretendojnë se një familje kërkon bashkimin e një burri dhe një gruaje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.