Itali/Shpërthimi në Ravanusa, dy gra u nxorën të gjalla nga rrënojat dhe një burrë i vdekur

Tragjedia natën e së shtunës në Ravanusa, në zonën Agrigento ku u shembën 3 shtëpi dhe u demtuan disa të tjera, ka shkaktuar të paktën një viktimë deri tani.

Një burrë është gjetur i vdekur, ndërsa dy gra janë nxjerrë të gjalla nga rrënojat.

Një rrjedhje e madhe gazit të metanit në rrjet, ka shkaktuar një shpërthim nga i cili janë shembur tre shtëpi dhe janë dëmtuar tre të tjera.

Nërkoh, 8 persona janë ende të zhdukur, duke përfshirë një grua të re shtatzanë që do të lindte të mërkurën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.