Italia Qendrore goditet nga një tërmet i fuqishëm, ja sa ishte magnituda

Italia është goditur mesditën e sotme nga një tërmet me magitudë 4.3  i shkallës Rihter dhe thellësi 37.5 km. Mësohet se epiqendra e lëkundjes ka qenë në Fontecorniale, 39 km nga Rimini.

Tërmeti u pasua edhe nga një lëkundje tjetër me magnitudë më të vogël.

Terk

Vendet e Mesdheut kohët e fundit  po përjetojnë një aktivitet të lartë sizmik. Pas tërmeteve të fuqishme në Greqi, edhe Shqipëria u godit ditën e sotme nga një tërmet i fortë 4.7 ballë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *