Italia regjistron 288 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, mbi 14 mijë raste të reja

ITALI

Italia shënoi një tjetër ditë me bilanc negativ për sa i përket pandemisë. Gjatë 24 orëve të fundit nga 330.075 tamponë të kryer, 14.320 prej tyre rezultuan pozitivë.

Gjithashtu, 288 persona të tjerë humbën jetën, duke e çuar bilancin total të fataliteteve në 120 544 që nga nisja e pandemisë.

Ndërsa numri i të infektuarve në shtetin fqinj ka kaluar shifrën e 4 milionëve. Të shëruarit në 24 orët e fundit janë 18.088 persona. Që nga nisja e fushatës së vaksinimit në Itali janë vaksinuar rreth 10% e popullsisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *