Italia shënon 42 viktima dhe 2,732 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

Në Itali janë regjistruar 2,732 raste të reja me koronavirus nga 506, 043 teste të realizuara.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 42 pacientë kanë humbur jetën , ndërsa 3553 persona janë shëruar.

Autoritetet shëndetësore gjithashtu njoftojnë se është ulur numri i pacientëve të shtruar në spitale.

Ndërsa shkalla e pozitivitetit është 0.5%.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.