Italia shënon 460 të vdekur nga Covid-19 në 24 orë,Lombardia mbi 30 mijë viktima që nga fillimi i pandemisë

ITALI

Italia vijon të ketë shifra të larta personave të infektuar me Covid-19. Në 24 orët e fundit në shteti fqinj janë regjistRuar 21267 raste të reja me koronavirus, ndërkohë që dje ishin 18765. Në ulje viktimat, 460 sot nga 551 të 24 orë më parë.

Lajme të mira vijnë edhe nga repartet infektive të vendit, ku është ulur ndjeshëm edhe numri i personave që gjenden janë shtruar në spital.

Lombardia mbetet rajoni më i goditur me 4282 raste, e ndjekur nga Campania, Veneto dhe Piemonte. Lombardia me bilancin e sotëm kalon pragun e 30 mijë viktimave nga fillimi i pandemisë, në shkurtin e vitit të kaluar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *