Iu ankua policisë për patatet e ftohta në fast-food, arrestohet për vrasje

12:56 17/08/2022

Një arrestim i pazakontë ka ndodhur në Georgia të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një djalë i ri 24-vjeçar lajmëroi policinë pasi ishte i pakënaqur me shërbimin në McDonald’s.

Antoine Sims njoftoi policinë duke iu ankuar se në fast-food i kishin shërbyer patatet të ftohta. Përpara kësaj, ai i ishte ankuar edhe stafit të McDonald’s.

Pas telefonatës policia shkoi në vendngjarje. Por teksa oficeri po afrohej, 24-vjeçari qëndronte në distancë edhe pse i lajmëroi vetë. Më pas dalëngadalë filloi të largohej duke u thënë policëve se kishte frikë prej tyre.

Një ndjekje në këmbë ndodhi në parkingun e McDonald’s në përpjekje për të kapur 24-vjeçarin. Pas verifikimit ai u arrestua pasi rezultonte të ishte person në kërkim si i dyshuar për një vrasje.

Në vitin 2018, Antoine Sims dhe dy persona të tjerë akuzohen se i vendosën zjarrin një makine brenda së cilës ndodhej trupi i një gruaje. Sims u akuzua për vrasjen e gruas në atë kohë, pasi dyshohet se viktima kishte shkuar në apartamentin e Sims për të blerë drogë.

“Është shumë e pazakontë që dikush i cili e di se kërkohet nga policia të thërrasë policinë, por Sims e bëri këtë”, tha një zëdhënës i policisë.  /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *