Iu ndalua të luante futboll në Itali, Eriksen drejt “divorcit” me Interin

Aventura e Kristian Eriksen me Interin po vjen drejt fundit. Mesfushori nuk luan që prej Europianit pas një ataku kardiak. Danezi e ka rimarrë veten por rregullat në Itali nuk e lënë që ai të luajë.

eriksen

Kjo ka bërë që mes tij dhe Interit të vijë një prishje konsensuale të marrëveshjes. Kontrata e 29 vjeçarit është e vlefshme deri në vitin 2024, por federata italiane nuk e lejon të luajë me defibrilatorin që ka në trup.

Sipas mediave italiane klubi do të bëjë zyrtare ndërprerjen e bashkëpunimit.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.