Iu prish motori, aeroplani bën zbritje emergjente në rrugë, përplaset me një kamion (VIDEO)

Një aeroplan në Gjermani është detyruar të bëj zbritje emergjente në rrugë për shkak të një problem në motor. Sipas mediave të huaja, aeroplani gjatë zbritjes është përplasur me një kamion, duke shkaktuar dëm me kosto mijëra euro.

Mediat shkruajnë se piloti 72-vjeçari kishte fluturuar nga Franca në Holandë, e ishte pikërisht mbi qytetin gjerman të Rheinland-Pfalz, kur motori i tij i vetëm filloi të kishte problem.

Kështu ai u ul në Schwarzbachtalbrücke – një urë 100 metra e lartë pranë qytetit të Pirmasens në Gjermaninë perëndimore, në kufirin me Francën. Për fat të mirë, veç dëmeve material nuk ka të lënduar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *