Iu rrëzua helikopteri në det, ministri i Madagaskarit noton 12 orë për të shpëtuar: Nuk kam vdekur akoma!

Ministri i Brendshëm në Madagaskar, Serge Gelle ka notuar për rreth 2 orë për të arritur në breg, pasi helikopteri i tij u rrëzua në det.

Ngjarja ka ndodhur të martën, ndërsa mësohet se ministri është në gjendje të mirë shëndetësore.

Gelle, ishte një nga dy të mbijetuarit. Dy persona të tjerë, një polic dhe piloti janë ende të zhdukur.
Sekretari i Shtetit që mbijetoi dhe xhandari u gjetën larg e larg nga banorët vendas në plazhin në Mahambo, rreth 75 km në veri të Toamasina, qyteti kryesor port në Madagaskarin lindor, tha drejtori i autoritetit detar, Jean-Edmond Randrianantenaina.

Ai tha se të dy burrat “kishin qenë larg njeri tjetrit në det. Nuk ishin bashkë”. Shpëtuesit e ushtrisë i gjetën edhe rrënojat e helikopterit në fund të detit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.