Ivan Balliu thyen heshtjen: Ja pse nuk jam grumbulluar me Kombëtaren

Mospërfshirja e Ivan Balliu në listën e Kombëtares për 3 sfidat e shtatorit shkaktoi polemika të mëdha në vend aq sa ishin të shumta aludimet se lojtari kishte refuzuar fanellën e Shqipërisë.

balliu

Por, vetĂ« Balliu ka thyer heshtjen duke reaguar mbi kĂ«tĂ« fakt. MbrojtĂ«si me anĂ« tĂ« njĂ« statusi nĂ« ‘’Twitter’’ ka konfirmuar se Ă«shtĂ« i dĂ«mtuar dhe kurrĂ« nuk do ta refuzonte KombĂ«taren shqiptare.

’TĂ« nderuar fansa dhe miq shqiptarĂ«, siç e keni dĂ«gjuar, kĂ«tĂ« herĂ« nuk jam pjesĂ« e ekipit kombĂ«tar. SidoqoftĂ«, kjo nuk ka tĂ« bĂ«jĂ« me faktin se unĂ« nuk dua, por trupit tim i duhet kohĂ« qĂ« tĂ« rigjenerohet nĂ« mĂ«nyrĂ« qĂ« tĂ« parandalojĂ« mĂ« keq.

UnĂ« jam gjithmonĂ« krenar tĂ« vesh fanellĂ«n kuqezi dhe ta pĂ«rfaqĂ«soj tokĂ«n e rrĂ«njĂ«t e mia me gjithĂ« shpirt. PĂ«rjetĂ«sisht me ty ShqipĂ«ri! Me respekt Ivan Balliu!’’, shkroi mbrojtĂ«si.

ivan balliu

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.