Ivica Daçiç: Shqiptarët dhe kroatët janë vëllezër të armëve, thjesht nuk e di çfarë do të bëjnë me to tani

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç ka akuzuar shqiptarët dhe kroatët se kur bëhet fjala për armë janë vëllezër.

Serbia duket se e ka pritur keq gatishmërinë që ka dhënë Kroacia për të ndihmuar Kosovën me transformimin e FSK.

Edhe Vuçiç pati një reagim më parë, por Daçiç thotë se shqiptarët e kroatët janë bashkë në çdo luftë, kundër shumicës së njerëzimit zakonisht.

Daçiç thotë se edhe kësaj radhe kroatët e shqiptarë janë bashkë, por nuk e di cilën armë do të përdorin.

“Nuk është asgjë e re. Ata janë vëllezër në armë, ata ishin në çdo luftë, dhe në Luftën e Parë Botërore dhe Luftën e Dytë Botërore. Ata ishin në anën e kundërt të shumicës së njerëzimit, por nuk morën shumë për të keqen. Ata nuk bënë “Nuk kujdesem shumë. merren për të keqen edhe kur ata luftuan kundër Amerikës, Britanisë së Madhe, Francës. Pra, është plotësisht e qartë për mua se ata janë vëllezër të armëve, unë thjesht nuk e di se çfarë do të bëjnë me armët tani. A po flasim për armë sot, apo do të flasim për rrugë, turizëm, ndonjë të ardhme të përbashkët ? Është një tregues se si jetojnë ata. Në një botë të tyre, sa nuk pendohen për asgjë të keqe që kanë bërë në të kaluarën “”, tha Daçiç.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *