Izraeli nxjerr videon: Eliminuam komandantin e Hamasit që planifikoi sulmin e 7 tetorit

izraeli nxjerr videon eliminuam komandantin e hamasit qe planifikoi sulmin e 7 tetorit

Ushtria izraelite ka deklaruar se një komandant i lartë i Hamasit, i cili ndihmoi në planifikimin e sulmeve të 7 tetorit, u vra.

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit thanë se avionët luftarakë kishin goditur Shadi Barud, nënkryetarin e krahut të inteligjencës së Hamasit bazuar në “inteligjencën e saktë”.

Duke publikuar një video të sulmit ajror për të cilin ata pretendonin se e vrau atë, IDF tha se Barud “planifikoi sulmet barbare të 7 tetorit së bashku me Yahya Sinwar” – kreun e Hamasit në Rripin e Gazës. Hamasi ende nuk ka komentuar pretendim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts