Izraeli raporton ‘shkëmbime të mëdha’ me Hamasin në luftimet tokësore të Gazës

izraeli raporton shkembime te medha me hamasin ne luftimet tokesore te gazes

Zëdhënësi i IDF, Peter Lerner, në një komunikim me BBC Breakfast në MB deklaroi se ka pasur “një sasi të madhe shkëmbimesh” midis forcave izraelite dhe Hamasit në Gaza gjatë natës.

Lerner thotë se IDF po “shkatërron Hamasin hap pas hapi dhe godet me goditje”.

Ai thotë se ideja është të angazhohet me Hamasin dhe të “shkatërrohet infrastrukturën e tyre”. Lerner akuzon gjithashtu Hamasin se vepron nga xhamitë dhe ndërtesat civile.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts