Izraeli sulmon infrastrukturën ushtarake të Hezbollahut në Liban

izraeli sulmon infrastrukturen ushtarake te hezbollahut ne liban

Forcat ajrore izraelite kanë lajmëruar se kanë sulmuar infrastrukturën ushtarake të Hezbollahut në Liban.

Në të njëjtën kohë, pala izraelite mori raporte për të shtënat e ushtrisë izraelite në kufirin libanez dhe u përgjigjen me zjarr.

Zëdhënësi i ushtrisë izraelite Daniel Hagari tha se forcat izraelite iu përgjigjën zjarrit. “Forcat e forcave të armatosura izraelite tani po sulmojnë zonën nga e cila u hodhën raketat antitank drejt postës sonë në kufirin me Libanin. Gjithashtu, një tjetër infrastrukturë ushtarake e Hezbollahut u sulmua më herët sot”.

Në të njëjtën kohë, forcat e Hamasit në Liban pretendojnë se 20 raketa janë hedhur në qytetet veriore të Izraelit. Operacioni i Izraelit vjen në të njëjtën kohë kur Hamasi po sulmon Tel Avivin me raketa.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts