Izraeli tregon se sa është numri i pengjeve që ka marrë Hamasi: Kemi kryer bastisje ndërkufitare për të mbledhë informacione

izraeli tregon se sa eshte numri i pengjeve qe ka marre hamasi kemi kryer bastisje nderkufitare per te mbledhe informacione

Zëdhënësi ushtarak izraelit Daniel Hagari, ka konfirmuar se ushtarët izraelitë kanë kryer bastisje brenda Gazës. Ai u tha gazetarëve se sulmet “nga forcat e blinduara dhe të këmbësorisë” kishin për qëllim “për të vrarë qelizat terroriste që po përgatiteshin për fazat e ardhshme të luftës”.

Ai tha gjithashtu se forcat izraelite po përpiqeshin të gjenin informacione për pengjet e zhdukur.

Të dielën një ushtar izraelit u vra dhe tre të tjerë u plagosën nga një raketë në Gaza. Hagari tha gjithashtu se numri i pengjeve në Gaza – 222 – mori kohë për t’u konfirmuar, sepse mes tyre ka “shumë” shtetas të huaj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts