Izraeli vijon intensivisht sulmet në Gaza, senatori amerikan: Nuk ka më para për makinën luftarake të Netanyahut

izraeli vijon intensivisht sulmet ne gaza senatori amerikan nuk ka me para per makinen luftarake te netanyahut
izraeli vijon intensivisht sulmet ne gaza senatori amerikan nuk ka me para per makinen luftarake te netanyahut

Izraeli ka vijuar intinsivisht me sulmet në Gaza.

Ndërkohë politikanët amerikanë kanë reaguar kundër ndihmave të SHBA për Netanyahun.

Senatori amerikan Bernie Sanders deklaroi se paratë e taksapaguesve nuk duhet të shkojnë për një qeveri ekstremiste si ajko e Netanyahut.

“Taksapaguesit amerikanë nuk duhet të japin miliarda më shumë për qeverinë ekstremiste të Netanyahut për të vazhduar luftën e saj shkatërruese kundër popullit palestinez. Nuk ka më para për makinën luftarake të Netanyahut”, tha Sanders në një deklaratë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts