“Jam dhunuar seksualisht”, vajza nga Shqipëria denoncon në policinë e Kosovës, nisin hetimet

Një vajzë nga Shqipëria ka denoncuar në policinë e Pejë se është dhunuar seksualisht në një shtëpi të pabanuar

Vajza e shoqëruar nga nëna e saj, ka raportuar në polici se është dhunuar nga një person, po nga Shqipëria.

Autori i dyshuar është shpallur në kërkim policor.

Sipas policisë së Kosovës “viktima femër r/shtetase e Shqipërisë e shoqëruar nga nëna e saj ka raportuar rastin se në një shtëpi të pa banuar ishte dhunuar seksualisht nga i dyshuari mashkull r/shtetas i Shqipërisë. Njësitë relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes, ndërsa vajza është dërguar te mjeku për ekzaminim. I dyshuari është në kërkim policor. Është njoftuar prokurori dhe rasti vazhdon të hetohet”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts