“Jam këtu, më qëllo mua”/ Filmoi momentet dramatike dhe sinjalizoi policinë për autorin që qëllonte drejt rrugës, heroi i masakrës në Pragë

jam ketu me qello mua filmoi momentet dramatike dhe sinjalizoi policine per autorin qe qellonte drejt rruges heroi i masakres ne prage

Një video pesë minutëshe që disponon policia zbulon me detaje se çfarë ndodhi dje në qendër të Pragës gjatë masakrës së kryer nga David Kozak. Në video shihet se si ai qëlloi 13 plumba nga çatia brenda pesë minutave. David Kozak është përgjegjës për të paktën 14 jetë të humbura. Dikush ka filmuar gjithçka në afërsi të policëve dhe në video shihet se autori nuk ka qëlluar vetëm brenda godinës së Fakultetit Filozofik, por edhe mbi personat që kalonin në rrugë.

Megjithatë, ata përshkruajnë gjërat më të rëndësishme që ndodhin në video. “Ai u fsheh! Ana e majtë, nga këndvështrimi im,” autori i videos i kërkon policisë që të qëllojë duke filmuar sulmuesin në korridorin e pallatit. “Ai po qëllon!” Ai po qëllon nëpër atë gardh”, thotë burri, ndërsa në sfond dëgjohen tinguj dhe sulmuesi është i strukur pas gardhit prej guri. Në video dëgjohet polici duke folur në radion e policisë. Ai u raporton kolegëve vendndodhjen e sulmuesit. “Ai është në qoshe!” Me flamurin çek, në këndin e sipërm, afër Fakultetit Filozofik”, mundohet ai që ta përshkruajë vendndodhjen sa më në detaje. “Ejani këtu”, paralajmëron autori i videos të gjithë rreth tij. Në video shihet se sulmuesi po largohet dhe më pas qëllon.

Më pas autori i videos bën diçka të papritur. “Hej, ju f*ck!” Unë jam këtu, qëlloni këtu! Eja këtu”, i thotë ai sulmuesit. “Fshihu”, i thotë polici. “Ja ku jam, jam këtu, për të mos u dekurajuar”, shton autori i videos: “Gjuani këtu!”. Njerëzve përreth tij nuk u pëlqeu shumë ajo që po bënte autori i videos, por ai nuk lëvizi. “Që të mos qëllojë mbi ata njerëz, aty ka njerëz”, shpjegon ai. Njerëzit vrapojnë dhe fshihen.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts