“Jam këtu për të folur për qytetarët, jo për telenovelat”/ A ka ndikuar përplasja me Berishën për ndarjen e demokratëve, ja si përgjigjet Basha

jam ketu per te folur per qytetaret jo per telenovelat a ka ndikuar perplasja me berishen per ndarjen e demokrateve ja si pergjigjet basha
jam ketu per te folur per qytetaret jo per telenovelat a ka ndikuar perplasja me berishen per ndarjen e demokrateve ja si pergjigjet basha

“Unë jam këtu për të fol me qytetarët dhe për qytetarët dhe jo për telenovelat që i kanë lodhur njerëzit prej dy vitesh”.

Kështu është shprehur nga Fieri kreu i demokratëve Lulzim Basha. Kryedemokrati ndodhet në Fier që prej mëngjesit të sotëm ku është takuar me qytetarë e sipërmarrës, ku është fokusuar te situata ekonomike e përkeqësuar dhe emigrimi si një plagë shoqërore që po zbraz vendin.

Pyetjes sa ka ndikuar përballja Berisha-Basha në ndarjen e demokratëve, Basha është shprehur se fokusi i takimeve në mbarë vendin është për t’u dhënë zgjidhje reale problemeve madhore me të cilat po përballet vendi dhe “kjo është strategjia jonë për të qenë një shpresë e shqiptarëve”.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts