“Jam më mirë se në derbin e kaluar”, flet Seferi: Nuk i shënoj Alban Hoxhës? Do të shihemi në fushë…

SHPËRNDAJE

Tirana do të sfidohet në derbi ndaj Partizanit nesër me fillim nga ora 13:00 në stadiumin “Selman Stërmasi”, dhe në vigjilje të kësaj sfide ka folur sulmuesi kryesor i Tiranës Taulant Seferi i cili ka analizuar këtë takim përpara mediave:

Seferi Tirana

Po ecën mirë dhe shpresoj që nesër të jemi me të njëjtin ritëm. Ta marrim me qetësi dhe vëmendje dhe shpresoj të triumfojmë. Tifozët? Më mungojnë shumë. Edhe në derbin e kaluar ishte pa tifozë dhe është ndrysim dhe mungesë e madhe edhe për ne dhe për futbollin shqiptari.

Futbolli nuk është individual, jemi kolektiv, poe marrim me qetësi dhe me përqendrim të madh. Në ndeshjen e parë me ta kisha 6 muaj pa luajtur, kisha probleme, tani jam mirë.

Alban Hoxha ka thënë se nuk i shënoj dot? E përshëndes Albanin shumë se është ‘superçun’, por do e shobim në ndeshje. Rasti i humbur në ndeshje? Më kujtohet, por s’kemi ç’bëjmë, kështu është futbolli”

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *