“Janë 3 çështje që e lidhin Ilir Metën me SPAK”, gazetari zbulon detaje: Janë marrë në pyetje ish-zyrtarë të partisë së tij

jane 3 ceshtje qe e lidhin ilir meten me spak gazetari zbulon detaje jane marre ne pyetje ish zyrtare te partise se tij
jane 3 ceshtje qe e lidhin ilir meten me spak gazetari zbulon detaje jane marre ne pyetje ish zyrtare te partise se tij

Gazetari Eni Ferhati, i ftuar në studion e “Open” në News24 ka zbuluar detaje lidhur me hetimet që po kryhen nga SPAK për ish-Presidentin Ilir Meta.

Ai u shpreh se janë 3 çështje që e lidhin Metën në SPAK dhe ato janë çështja e CEZ-DIA, ajo e lobimit të ish-LSI-së për të cilën janë marrë në pyetje disa ish-nënkryetarë të partisë, por edhe një çështje për hetimin pasuror ndaj Monika Kryemadhit.

“Janë 3 çështje që e lidhin Ilir Metën, është CEZ-DIA, është lobimi i LSI-së ku janë pyetur disa ish-nënkryetarë të partisë së zotit Meta. Është edhe çështja e hetimit pasuror ndaj zonjës Kryemadhi për disa shpenzime që ajo ka pasur dhe është denoncuar. CEZ-DIA ka më shumë se dy vite hetime në SPAK dhe duke pasur një kohë kaq të gjatë duhet t’i jepet një zgjidhje”, u shpreh ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts