Janë angazhuar për të menaxhuar protestat anti-COVID, por mbi 35 mijë policë italianë janë vetë të pa vaksinuar

Policia italiane gjatë kësaj periudhe është shtrirë në të gjithë vendin, e ka qenë në gatishmëri për të menaxhuar protestat anti-COVID që kanë shpërthyer atje.

Një sërë protestuesish të cilët kanë kundërshtuar vaksinimin e detyrueshëm janë përballur me forcën e efektivëve. Por, mediat italiane shkruajnë se një pjesë e mirë e efektivëve janë të paaksinuar.

Sipas të dhënave të fundit, rreth 35 mijë prej tyre nuk kanë marrë të pakën një vaksinë kundër koronairusit, edhe pse pasaporta e vaksinimit është e detyrueshme për të gjithë punonjësit e sektorit privat dhe atij shtetëror.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *