“Janë goditur 450 objektiva në Gaza”, Izraeli tregon aksionin e fundit: Kemi marrë kontrollin e postës së Hamasit

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit (IDF) thonë se forcat e saj tokësore “morën mbrëmë kontrollin e një poste të Hamasit në Gaza”. Në një postim në X, ushtria izraelite thotë se posta ishte e pajisur me “poste vëzhgimi, objekte trajnimi për operativët terroristë, si dhe tunele terroriste”.

Ato sqaruan se në operacion “u eliminuan një numër terroristësh”. IDF thotë gjithashtu se gjatë ditës së fundit avionët e saj luftarakë sulmuan “rreth 450 objektiva… duke përfshirë komplekse ushtarake, poste vëzhgimi, poste antitanke”.

Të dielën, Izraeli tha se kishte “rrethuar” qytetin e Gazës, ndërsa vazhdon me synimin e tij për të eliminuar Hamasin, një grup terrorist i ndaluar në Mbretërinë e Bashkuar, SHBA, BE dhe të tjerë, pasi filloi një seri sulmesh vdekjeprurëse më 7 tetor.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts