Japoni, ekzekutohen 3 të dënuar me vdekje

Në Japoni janë ekzekutuar 3 të dënuar me vdekje.

Ministria e Drejtësisë e Japonisë njoftoi se janë ekzekutuar 3 persona që u dënuan me vdekje për vepra të kryera në vitin 2003 dhe 2004.

Si rezultat, u ekzekutuan Fujishiro Yasutaka, 65-vjeç, i cili vrau 7 të afërm në provincën Hyogo në vitin 2004, Takanezawa Tomoaki 54-vjeç dhe Onogawa Mitsunori 44-vjeç, që vrau dy persona në provincën Gunma në 2003.

Agjencia e lajmeve Kyodo njoftoi se këto janë ekzekutimet e para në Japoni që nga dhjetori i vitit 2019.

Në Japoni, ku dënimi me vdekje kryhet me varje, ka më shumë se 100 të dënuar me vdekje.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.