Japonia prodhon mishin e laboratorit

19:40 09/10/2021

Mishi i rritur nĂ« laborator deri mĂ« sot Ă«shtĂ« pĂ«rdorur kryesisht i grirĂ«, por sipas studiuesve, projekti synon tĂ« imitojĂ« koncentratin e mermerit tĂ« mishit tĂ« njohur si “wagyu”, qĂ« e dallon atĂ« nga llojet e tjera tĂ« mishit tĂ« viçit.

Studiuesit fillimisht nxorën qeliza gjedhësh nga lopët e zeza japoneze dhe më pas përdorën një bio-printer 3D për të krijuar muskuj individualë, enë gjaku dhe fibra të shëndosha. Më pas, në mënyrë manuale, ata i vendosën fibrat së bashku për të krijuar mishin.

PĂ«r momentin nuk bĂ«het fjalĂ« pĂ«r ta provuar, pasi siç thonĂ« studiuesit, mishi i laboratorit nuk Ă«shtĂ« gati pĂ«r t’u shĂ«rbyer.

Aktualisht duhen deri në 4 javë për të gjeneruar një centimetër kub mishi laboratori, me një kosto prej 10 mijë jen, ose 89 dollarë grami.

Studiuesit thonë se sapo procesi të jetë përmirësuar dhe të jetë bërë automatik, mishi i laboratorit mund të prodhohet në masë brenda 5 vitesh, gjë që do të ulte dhe koston e tij.

Shkencëtarët besojnë gjithashtu se teknologjia e përdorur për mishin e laboratorit mund të përdoret një ditë për mjekësinë rigjeneruese.

NjĂ« vlerĂ«sim i kompanisĂ« “Global Information” sugjeron se tregu pĂ«r mish tĂ« kultivuar mund tĂ« rritet nĂ« 2.79 miliardĂ« dollarĂ« brenda vitit 2030, nga 1.64 milionĂ« qĂ« Ă«shtĂ« aktualisht.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *