Java vendimtare, Etrit Berisha pranë firmës me skuadrën e Serisë A


Etrit Berisha do të rikthehet që të luajë në Serinë A. Portieri i Kombëtares do të jetë pjesë e Torinos në këtë sezon, teksa mbylli aventurën e tij me SPAL-in.

Etrit-Berisha-Spal-2019-2020

Kjo e fundit nuk ia doli që të ngjitej në elitë dhe mes dy klubeve ka pasur një akord për të bërë shkëmbimin e portierit me një prej talenteve në pronësi të Torinos që do të rikthehet të luajë me SPAL-in në Serinë B.

Me Sirigunë që është zyrtarisht në merkato dhe pritet largimi nga skuadra “Granada”, drejtuesit kanë përzgjedhur gardianin kuqezi si titullarin e këtij sezoni, ndërsa portier i dytë do të jetë Vanja Milinkoviç-Saviç.

Sipas mediave pranë skuadrës “Granada”, Berisha pritet që brenda kësaj jave të bëjë edhe transferimin në Torino për të kryer testet, firmosur kontratën si dhe për t’u prezantuar si portieri më i ri i Torinos.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *