Jeff Bezos blen një pronë private në Hawaii me vlerë 78 mln dollarë, ja për çfarë bëhet fjalë

Multimilioneri Jeff Bezos ka blerë një pronë private në HaWaii me vlerë miliona dollarësh. Ai ka bleu pronën me tre ndërtesa në La Perous Bay në Valley Isle në Maui, HaWaii kohët e fundit për rreth 78 milionë dollar, duke i shtuar portofolit të pronave të tij prej 500 milionë dollarësh, i cili përfshin prona në NeW York City, District of Columbia, washington, Kalifornia dhe Teksasi.

Ai është miliarderi i fundit i internetit që ka rrëmbyer një pronë bregdetare, pavarësisht pakënaqësisë lokale.

Shefi ekzekutiv i Facebook, Mark Zuckerberg, 37 vjeç, së fundmi bleu një pronë të madhe prej 600 hektarësh për 53 milionë dollarë në ishullin Kauai. Ai gjithashtu thuhet se zotëron një pronë prej 700 hektarësh në një nga ishujt që e bleu për më shumë se 100 milionë dollarë në 2014.

Bashkëthemeluesi i Oracle, Larry Ellison, zotëron pjesën më të madhe të pronës së ishullit Lanai që ndodhet tetë milje larg bregut të Maui.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.