Jeff Bezos në krye të miliarderëve të botës, kalon dhe Elon Musk. Sa është pasuria e tij

jeff bezos ne krye te miliardereve te botes kalon dhe elon musk sa eshte pasuria e tij
jeff bezos ne krye te miliardereve te botes kalon dhe elon musk sa eshte pasuria e tij

SHBA – Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos është rikthyer si njeriu më i pasur në botë. Ai ka kaluar edhe Elon Musk në këtë renditje, siç raporton Bloomberg.

Renditja e njerëzve më të pasur në botë vjen pas disa vitesh, pasi klasifikimi i fundit ishte bërë në vitin 2021. Bloomberg raporton se pasuria neto e Bezos është 200 miliardë dollarë, teksa e Musk është 198 miliardë dollarë.

Në krye të miliarderëve të botës janë Bezos, Musk dhe Arnault, bazuar në ndryshimet në tregje dhe në ekonomi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts