“Jemi shumë mbrapa”, Braçe kritika Kadastrës: Të certifikohen tokat bujqësore, s’ka nevojë të pritet në radhë

jemi shume mbrapa brace kritika kadastres te certifikohen tokat bujqesore ska nevoje te pritet ne radhe
jemi shume mbrapa brace kritika kadastres te certifikohen tokat bujqesore ska nevoje te pritet ne radhe

Deputeti i PS, Erion Braçe, tha se tokat bujqësore të cilat janë të ndara dhe që nuk kanë konflikte, duhet të certifikohen me njëherë, pa qenë në nevojë të presin në radhë.

“Jemi shumë mbrapa tek toka bujqësore. Sot fshati mbahet me investime të bujqve vetë, ose me paratë e emigrimit. Kapital privat nuk ka, dhe thelbi është një copë letër, certifikata bujqësore.

Tokat bujqësore të ndara për të cilat nuk ka konflikt, të certifikohen njëherë e mirë dhe s’kanë pse presin në radhë apo në aplikim online”, tha ai.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts