“Jemi të ekspozuar ndaj dhunës”, serbët mblidhen në Mitrovicën e Veriut dhe Graçanicë, nxjerrin “Deklaratën e Vidovdanit”: Nëse Prishtina vijon me arrestimet…

Qytetarë serbë u mblodhën në Mitrovicë të Veriut dhe në Graçanicë, ku u paraqit një dokument i quajtur “Deklarata e Vidovdanit”. Në deklaratën, që e lexuan zyrtarë të partisë më të madhe serbe në Kosovë – Lista Serbe – thuhet se komuniteti serb në Kosovë është “i ekspozuar ndaj dhunës”. Si shembull i kësaj përmendet, […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts