Jep dorëheqjen CEO i Twitter, Jack Dorsey

00:26 30/11/2021

Drejtuesi i rrjetit social zgjodhi të mos japë arsye

Bashkëthemeluesi dhe drejtori ekzekutiv i rrjetit social “Twitter”, Jack Dorsey ka dhënë dorëheqjen.

NĂ« deklaratĂ«n e tij tĂ« publikuar nĂ« median sociale mbi vendimin e largimit ai u shpreh  se ka vendosur tĂ« largohet nga Twitter sepse beson se kompania Ă«shtĂ« gati tĂ« largohet nga bashkĂ«themeluesit e saj.

Pavarësisht dorëheqjes Dorsey do të mbetet anëtar i bordit deri në përfundimin e mandatit të tij në mbledhjen e aksionerëve e cila do të mbahet vitin e ardhshëm.

Jack Dorsey do tĂ« mbetet CEO i Square, kompanisĂ« sĂ« tij pĂ«r pagesa dixhitale. Deri tani ai ka qenĂ« personi i vetĂ«m si CEO qĂ« ka mbajtur kĂ«tĂ« rol nĂ« dy kompani publike me vlerĂ«sime tregu nĂ« mbi 5 miliardĂ« DollarĂ«.

Pas vendimit të tij aksionet e Twitter shënuan një rritje prej 2%.

Rolin e CEO-s në kompani e ka marrë ish-shefi i teknologjisë dhe anëtari i bordit Parag Agrawal.

Tv Klan

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.